Lietotāja vārds: Parole: Aizmirsi paroli? | Reģistrācija
Atrodi meklēto Čats Veiksmes spēle Loterija Moment izloze Atrodi foto Ko tu dari?
Diskusijas Intereses Aptaujas Mūsu pārdomas Pārīši Meklēšana
Tavs konts Tavas fotogrāfijas Tavi albumi Tava dienasgrāmata Tava mājaslapa
Vērtēšana TOP fotogrāfijas SMS balsojumi Jaunākās fotogrāfijas Nesen aprunātās
Jaunākie ieraksti Nesen aprunātās
Jaunākie albumi Nesen aprunātie
Uzdotie jautājumi Bagātākie Draudzīgākie Jubilāri
Jaunākie lietotāji Jaunumi
Meklēšana

Mūsu sarunas » Ekonomika

Skatīt visus šī lietotāja rakstus Pievienoja: Dra-akula | 04.09.2007 14:17
Lata devolvācija
Pedējo pusgadu sāk atklāti izplatīt baumas par lata devolvāciju. Divainākais ir tas, kad neviens jau neapzinās tās sekas kas būs pēc tā. Uz Latvijas ražotajām precēm tas neatstās pilnīgi nekādu iespaidu, ja vienīgi izejmaterjāli netiek iegādāti ārzemēs. Tas taču ir pašsaprotami, kad ja izejvielas kļūs dārgākas procentuāli lata devolvācijai.

Manī rada tik ļoti lielu izbrīnu, kad par lata devolvāciju runā univeritātes profesori un nenoliedz šo faktu. Protams, viss var notikt, bet nedzvojam mēs tik slikti, lai tas būtu nepieciešams. Cilvēki ar augstāko izglītību to saka masu mēdijiem, kuri no pelītes uzpūš ziloni.

Lielākā daļa Latviešu nemaz sākumā nezinaja ko nozīmē šis vārds un te masu mēdiji sāk izplatīt šīs baumas. Pietam to vēl apstirpina izglītoti cilvēki, kas apzinās visas sekas.

Pēc lata devolvacijas visas preces, kas tikai ievestas Latvijā kļus daudz dārgākas un daudzi to nemaz nevarēs atļauties. Piemēram ēst ierasto "Snikersu", jo ta cena uzkāptu vismaz uz 10%. Pie dārgākam precēm, kā automašīnas šo cenu kāpumu varēst just daudz labāk, jo tās varētu kļūt dārgākas līdz pat vairākiem tūkstošiem latu.

Diemžēl pati nepatīkamākā situācija būs cilvēkiem kuriem ir kredtsaistības. Ņemot vērā to, kad lielāka Latvijas iedzīvotaju daļa ir izvēlējusies kredītu ņemt ārzemju valūtā un devolvācijas būtības ir pazemināt lata vertību pret citu valstu valūtu. Tātad lielākajai daļai cilvēku ar kredītsaistībām ikmēneša kredīta maksājums var ievērojami pieaugt. Kas arī veicinātu daduz lielāku inflāciju un mēs varētu sākt visu no jauna, tikai mūsu ekanomika tiks atgriezta uz varākiem gadiem.
Komentāri: 4
31.01.2013 20:00
princessudah
sveiki Mans vārds ir princese udah, Manā meklēt labu draugu man nāca pāri savu profilu, un pēc tam iet caur to es tad veidoja manu prātu ar jums sazināties, jo mans draugs ceru, ka jums nav prātā, ja jums ir interesantas uzzināt vairāk par man, l vēlamies, lai jūs rakstīt atpakaļ uz mani caur manu e-pasta adresi (princessudah60@yahoo.com) tā, ka l dos jums manu attēlu, lai jūs zināt, kas lam. Gaida, lai redzētu savu skaisto atbildi īsākā, noskūpsta, princese. ////////////////////////////////////////////////////////////// Hello My name is princess udah, In my search for a good friend i came across your profile and after going through it i then made up my mind to contact you as my friend hope you don't mind, If you are interesting in knowing more about me, l want you to write back to me through my email address (princessudah60@yahoo.com)so that l will give you my picture for you to know who lam. Awaiting to see your lovely reply soonest,kisses, princess...
22.07.2009 06:01
Zefirs
devolvācija noteikti ir domāta domāšanai, Galīgi neiet! Pie tam, valsts līmenī,
17.03.2009 23:13
vai devolvācija ir domāta kā devalvācija?
07.09.2007 12:56
MissMargo
Mēs tur neko nevaram mainīt...

 

 

Online: 21