Lietotāja vārds: Parole: Aizmirsi paroli? | Reģistrācija
Atrodi meklēto Čats Veiksmes spēle Loterija Moment izloze Atrodi foto Ko tu dari?
Diskusijas Intereses Aptaujas Mūsu pārdomas Pārīši Meklēšana
Tavs konts Tavas fotogrāfijas Tavi albumi Tava dienasgrāmata Tava mājaslapa
Vērtēšana TOP fotogrāfijas SMS balsojumi Jaunākās fotogrāfijas Nesen aprunātās
Jaunākie ieraksti Nesen aprunātās
Jaunākie albumi Nesen aprunātie
Uzdotie jautājumi Bagātākie Draudzīgākie Jubilāri
Jaunākie lietotāji Jaunumi
Meklēšana

Mūsu sarunas » Politika

Skatīt visus šī lietotāja rakstus Pievienoja: oQo | 17.06.2008 16:09
Sākusies akcija "Sargi savu valodu!"
Šodien, 17. jūnijā, Latvijas okupācijas gadadienā, partija "Visu Latvijai!" uzsākusi akciju "Sargi savu valodu", kuras mērķis ir mudināt valsts vadītājus iestāties par stingrāku valodas politiku gan likumdošanas līmenī, gan tā izpildes nodrošināšanā.

Akciju aizsākam ar parakstu vākšanu internetā par to, lai visās valsts finansētajās skolās jau no pirmās klases mācības būtu tikai latviešu valodā. Virtuālā parakstu vākšana notiek interneta lapā www.sargivalodu.lv, un dažu stundu laikā jau savākti vairāk nekā 700 parakstu.

Parakstu vākšana un akcija notiks līdz 23. augustam – Molotova - Rībentropa pakta noslēgšanas gadadienai. Pēc tam savākto parakstu izdrukas, tiks nodotas valsts prezidentam, Ministru kabinetam, Izglītības un Zinātnes ministrijai, kā arī individuāli katram Saeimas deputātam.

Akcijas "Sargi valodu" ietvaros paredzētas arī citas aktivitātes – vienreizējas valodas aizstāvības avīzes izdošana, konferences organizēšana, dažādu informatīvu videomateriālu materiālu izplatīšana internetā u.c.

Akciju apzināti sākam tieši okupācijas gadadienā, lai uzsvērtu, ka joprojām nestabilās latviešu valodas pozīcijas un pārlieku lielā svešvalodu ietekme ir noziedzīga akta rezultāts. Okupācijas jautājums joprojām nav tikai pagātne, jo arī šodien Latvijas iedzīvotāji to vistiešākajā veidā izjūt uz savas ādas. Mūsu mērķis ir panākt, lai okupācijas sekas nekļūtu arī par nākotnes jautājumu.

Tātad - http://www.sargivalodu.lv/
Komentāri: 23
18.08.2008 12:03
Jeb "runāsim čista latviaski"? Miļķības, ja jau pa tv tagad saka "tūkstoš deviņi simti VIENAIS gads" ,,, tad kāda te runa maz par pareizu latviešu valodu? Vienkārši naudas atmazgāšana kārtējā bezjēdzīgā projektā...
23.07.2008 18:49
starotaajs
Parakstījos jau akcijas 2.dienā. Atliek cerēt, ka kaut kas mainīsies. Skatos, ka te dažiem fantastiskas zināšanas kristietības vēsturē Kā pirmklasniekiem, izlasa ābeci un domā, ka daudz ko saprot Tad jau labāk paklusēt
21.06.2008 01:47
klea13
esmu pieredzējusi to ka cilvēki nemācās no kļūdām...tā teikt iekrīt bieži vien tai pašā bedrē no kuras tikko tikuši ārā..diemžēl.Zināt vēsturi protams...bet nākotne būtu jāveido tāda lai būtu prieks dzīvot tajā...un respektīvi savā dzimtā vietā
21.06.2008 01:17
ghosty
klea - pāgātne ir jāzin un jāspriež, lai nepieļautu pagātnes kļūdas.
21.06.2008 00:28
klea13
nu es nevisai interesējos par to kas noticis pagātnē esmu neitrāla...svarīgāk skatīties kas notiek mūsdienās nevis censties lāpīt pagātnes kļūdas.Un turklāt jaunā paaudze nav ieinteresēta tajā visā...turklāt viņiem tās ir svešas lietas, nav uz savas ādas izbaudītas, un arī mēs to neesam darījuši, tapēc tie paliek vieni vienīgi vārdi.Protams var lasīt un skatīties dokumentālās filmas par to visu. Bet ne jau par to notiek šī akcija...bet par to lai izglītības iestādēs 1.vietā būtu Valsts valoda.Bet par pagātnes notikumiem var spriest vecāka gājuma cilvēki.
20.06.2008 23:49
ghosty
mūsu paaudzi vairs nepāraudzināt, bet bērnus mazos gan vajadzetu kamēr var. un viņiem jārāda labs piemērs. dēļ mūsu nākotnes. pēc klea komenta izksatās, ka viņa tikai holokaustu, okupāciju un vēl šo to atzīst.
20.06.2008 23:26
Seds
ghosty, nelieto nu vārdus, par kuru "iznīdēšanu" (nu vismaz Latvijā) pati tiko parakstījies ! Jā, un kurš tad saka, ka kristieši ir svētie?
20.06.2008 22:15
ghosty
cilvēki, tad pamācieties vēsturi. kristieši ir svētie???? ņihuja!!!!!! un kā ar krusta kariem??? ķipa dieva vārdā. un tgd musulmani ko dara dieva vārdā ir noziedzinieki. viņi atkārto patiesībvā to pasu ko kristieši senāk...
20.06.2008 22:14
ghosty
ja tu neesi pamanījis, tad krievu vārdi ir tik ahujenna DAUDZ, paskat, tikko pateicu pat krievu vardu. tie krievu vārdi ir aiz katra latviešu varda bezmaz vai.....+ pasaulē par sliktu joku vai vsp par lsiktu uzskata nacistu krustu bet PSRS karogs nav nekas slikts [sirpis un āmurs] tam nav ne vainas. pffff. cilvēki mīļie, abi viņi briesmoņi. un latviešu valoda tpc ir jāsargā no barbarismiem, internacionālismi īpaši manuprāt neskaitās, bet arī. nacionālismi ir svešvārdi, kuriem nozime nemainas. vārdi arī ir internacionāli, daudz vārdi ir ienākušies no citiem. bet to nozimi un rakstību nemaina, kāds viņš ir, tāds ir.
20.06.2008 22:11
klea13
man šķiet ka iepriekšminētajām diskusijām par to ka LV apdraud Angļu, pievienojos jo man visi paziņas runā vairāk angļu un arī tas ka "tur augšā" padomās par mums "tautu"maz ticams.Bet šis viss nepastāv tikai LV tas ir visur...tikai Latvijā tiek tas popalirizēts, un vēl šis "smieklīgais naids"pret krieviem, viņi ir pārsvarā noziegušies tikai tajā ka ir šī tauta , ja viņi būtu ēbreji vai cilvēki padomātu pa holokaustu...diezvai pasaules līmenī 1.vieta ir angļu. Un mūsu vēstures lapusēs arī Latvieši ir nodarījuši pāri, piekrītu Sedam. Neesam "baltie"cilvēciņi un citas tautības " melnie briesmoņi"
20.06.2008 21:34
Seds
ghosty, tur jau tā lieta - "tā Latvijā sauc". Bet kurš tad sauc, ja ne mēs paši - latvieši. Kāpēc mēs baidamies pateikt "Я люблю тебя" kaut vai čukstus, bet "I love you" esam gatavi uzķēpāt uz katras mājas sienas un jūtamies par to gandarīti? Kāpēc mēs lietojam katra vārda galā visādus "okeijus", "ņūzerus", "brauzeus" un tamlīdzīgus surogātus, bet savu piedrņķoto valodu gribam pasargāt no krievu valodas? tarp citu - ja pilnībā atteiksimies no tās, kā tad lamāsimies? Kā tad pasūtīsim viens otru pāris mājas tālāk?
20.06.2008 21:22
Seds
oQo, nu skatiens katram ir citāds, pēc tā ne vienmēr var spriest, kas notiek cilvēka galvā. Lielajās pilsētās, iespējams, situācija ir nedaudz sliktāka, bet krievu (un jebkuras citas svešvalodas) izmantošana publiski ir atkarīga vispirms no mums pašiem. Es strādāju apkalpojošā sfērā Valmierā - pilsēta arī nav no mazākajām un tā kā mūsu pilsētā PSRS laikos tika uzcelti 2 lieli uzņēmumi (stikla šķiedras rūpnīca un ugunsdzēšamo iekārtu rūpnīca), Valmierā arī netrūkst krievvalodīgo. Daļa no viņiem nerunā latviešu valodā, jo kautrējās no nepareizas izrunas, bet tas neneozīmē, ka viņi nesaprot. Nu lai viņš skatās ar kādu skatienu grib, ja runāsi ar viņu latviski, nekas cits neatliks. Bet nezinu cik liela nozīme būs šajā tēmā ietvertajai akcijai, jo valdība jau var pieņemt kādus likums grib, ja mēs paši komunicējoties runāsim krievu, angļu, vācu un vēl nezkādās valodās, tad neviens likums te nepalīdzēs.
20.06.2008 14:08
ghosty
tas, ka es lietoju vārdu skins ir barbarisms, jā es zinu, bet tā vnk arī sauc latvijā šo cilveku grupu. skūtgalvji vasr būt daudzi, bet skini, tā ir cita cilvēku grupa pavisam. Šaubos, ka ir tiešām tādi cilveki, kurni nelieto ienākušos vārdus. kaut vai no vācu valodas.
20.06.2008 10:42
oQo
Kada sobrid ir situacija Latvija, Ipasi jau Riga un citas lielajas pilsetas - ja tu ar krievu saksi runat latviski uz tevi ta skatas (ko tu iedomajies, es tacu esmu krievs/iet), protams ir ari pozitivi piemeri, bnet lielakajai dalai tomer ir sada nostaja. Vini var mierigi pateikt, ka nemacisies latviesu valodu jo tas viniem nav vajadzigs un driz Latvija visi runas krieviski! Protams, ka musu valoda jasarga ari no anglu valodas, bet tas jau ir katra pasa zina - cik daudz svesvardus lietot.
20.06.2008 00:33
Seds
Ne jau par to ir stāsts. Mani tikai reizēm tracina stereotips, ka viss, kas bija saistīts ar bijušo PSRS ir mēslainē metams un viss, kas nāk no Rietumiem, ir labs. Kaut vai šī pati augstākminētā akcija - vārda tiešā nozīmē tā nepārprotami vērsta pret krieviem. Varbūt tad akcijas nosaukumu vajadzēja papildināt ar vārdiem "...no krievu valodas"? Es nenoliedzu faktu, ka Latvijā krievu tiešām ir daudz, bet vai bēgot no "pārkrievošanās" neesam līdz ausīm angļu valodā? Kāda atšķirība, kur pazudīs mūsu latviešu valoda - zem krievu vai zem angļu valodas? Piemērs manām bažām no dzīves: ghosty, Tavs pirmais komentārs: "es jau pa dienu parakstījos " (lai sargātu latviešu valodu), bet pēdējā komentārā Tu lieto vārdu "skins". Latviešu valodā šāda vārda nav, un ne jau no krievu valodas tas ievazājies (es nekautrēšos rasktīt šo vārdu).
19.06.2008 15:35
ghosty
bet arī tgd ne latviesi ne krievi nav nevainīgi, vismaz tie, kas ir īsti skini! viņi skaitas nacisti [paskaties American History X], un viņi apdraud valstis. arīķ krievijā ir tādi skini, kas nogalina savus tautiešus.
19.06.2008 07:43
MissMargo
jūtos,kā okupants!
19.06.2008 00:59
Seds
oQo , es Tev piekrītu - mūsu valdībai (ak vai - tā jau tagad slimnīcā) reizēm saiet kaut kas ripā. ghosty , es zinu, bija laiks, kad krievi strādāja briesmu lietas, bet cik no to dienu notikumu lieciniekiem šodien apdraud latviešu valodu Latvijā? Cik lielā mērā krieviski runājošs Latvijas iedzīvtājs var atbildēt par to, ko sastrādājuši viņam pilnīgi sveši cilvēki (vienīgais, kas viņus vieno - ir tautība). Bez tam-krievi jau nav vienīgie, kas grēkoja vēsturē. Vācieši, kā zināms izcēlās ar "mīlestību" pret ebrejiem, bet amerikāņi par savu zinātnisko sasniegumu izmēģinājumu trusīšiem pataisīja Hirosimas un Nagasaki iedzīvotājus. Un mūsu senči? Vai tad Latvieši ir nevainīgi kā jēriņi? 17.gs. 2. pusē tieši latvieši bija tie, kas iekaroja un okupēja Tobago salu. Un tā pati Abrene? Tā nekad nav bijusi Latvijas teritorija - tieši mūsu senči to atņēma tiem pašiem krieviem.
18.06.2008 18:14
oQo
Bet vai ir normala situacija ka pec izmacisanas valsts finanseta skola, tas beidzeji pat nevar sazinaties latviesu valoda? Ja macibas valsts finansetajas skolas butu latviesu valoda jau no pirmas klases tad ta butu lieliska iespeja cittautiesiem apgut musu valodu.
18.06.2008 16:21
jau sen parakstījos.
( lapa 1 2 ) nākamā »

 

 

Online: 27